Angelion

Anielski blog

Sposób na opanowanie pośpiechu

Październik 11th, 2018

W tym wszędobylskim pędzie w jakim żyjemy nie znajdujemy nadmiernie wiele czasu na sekundę refleksji nad samym sobą, nad tym jak funkcjonujemy i co nas oczekuje gdy umrzemy. Taki jest nieszczęśliwie teraźniejszy, okrutny świat, choć pełen przywar, to da się odkryć w nim także mnogość zalet i inspiracji. Przedmiotami, jakie w pozytywny sposób będą na nas oddziaływały, a dodatkowo przypominały nam o nietrwałości tego co nas otacza, o oddaniu momentu czasu na pacierz są dewocjonalia. Przyjmują one różne formy ikon brewiarzy, figurek, krzyżyków, medalików, ale ponadto wielu innych.

W przewadze są one wytwarzane z wyjątkową troską i cierpliwością, doskonałe we wszelkim drobiazgu. Stosowna doza przedmiotów złączonych z religijnością i Ojcem Niebieskim w naszym życiu będą sprawnie pomagały nam w osiąganiu perfekcji, w byciu coraz lepszym katolikiem (więcej). Są one pewnego pokroju znakami, jakie objawiają się w momentach wahania. Patrząc na nie dziwisz się, z jakiego powodu obecnie trwają tego rodzaju cuda wizualne, czy dzieło sprzed dwóch mileniów wciąż na nas działa, a zazwyczaj po krótkim okresie uświadamiasz sobie że tak.

Zaskakujący jest fakt, iż noszenie codziennie medalika czy wisiorka na naszej szyi powoduje, że choćby z powodu podziwu dla niego usiłujemy częściej powstrzymywać szał i agresję, stosujemy mniej przykrych słów. Jest to istotnie niesamowite jak wielką siłę mają przedmioty powiązane z naszą pobożnością oraz religią. Łatwo jest zejść z właściwiej drogi, natomiast dużo trudniej na nią wrócić. Żeby mimo wszystko przestrzegać jej silnie, korzystne mogą być rzeczywiście dewocjonalia.

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.